Експерти надають етичні рекомендації щодо автономного водіння

Комп’ютерне керування водіння піднімає численні юридичні, а також етичні питання. У разі нещасного випадку дитина не постраждала вище, ніж здоров’я дорослого?

20 експертів представили 20 етичних рекомендацій щодо самохідних автомобілів на європейських дорогах. Фахівці надають особливого значення тому факту, що автомобілі можуть контролювати тільки себе в майбутньому, якщо це підвищує безпеку на дорогах. Технологія повинна зробити аварії практично неможливими. Якщо оцінка ризику є позитивною в цілому, “технічно неминучі залишкові ризики” не будуть стояти на шляху.

Залишається питання стосовно того, які технології можуть і не можуть робитися з етичних причин. В Єврокомісії була зроблена новаторська робота.

Рекомендується, наприклад, що у разі нещасного випадку майнові збитки завжди перешкоджають особистому травмі. “Захист людей має перевагу над усіма іншими міркуваннями корисності”. Таким чином, ушкодження майна та тварин при аваріях завжди має нижчий пріоритет над особистими травмами. І: «Коли неминучі аварійні ситуації кожної кваліфікація особистих характеристик (вік, стать, фізична або психічний стан) взаємозалік жертв строго заборонено ..».

Крім того, експерти застерігають від загального моніторингу дорожнього руху. Власники та користувачі автомобілів повинні мати право “приймати рішення щодо розкриття та використання їх накопичених даних про транспортний засіб”. Навіть повна мережа та центральний контроль над усіма автомобілями Комісія вважає етично сумнівною. Крім того, це вказує на небезпеку маніпулювання транспортним засобом.

Найважливіші питання та відповіді:

Що означає автоматичне водіння?

Те, що машина приймає за водія кілька, декілька або всі завдання. Це може навіть означати, що системи стежать за невидимими місцями і допомагають відслідковувати або зробити паркування. Автомобільні лайнери на наступному етапі, високо автоматизоване водіння в певних ситуаціях, таких як пробки. Водій може зробити щось інше, наприклад, читати газету. Але до 2020 року виробники не очікують таких автомобілів.

Тоді будуть наступні кроки: Повністю автоматизоване водіння в певному середовищі, наприклад, в міському русі, і, нарешті, автономні транспортні засоби – автомобілі, які не потребують водія. Вони могли привезти їх власника до роботи, а потім повернутись до гаража.

Що думає етичний комітет?

На відміну від опитувань громадської думки скептично, вона в основному відкрита. Але: Не економічні переваги на першому плані, а безпека. Автоматизовані системи є прийнятними тільки у тому випадку, якщо вони підвищують безпеку, – але тоді навіть це необхідно, щоб держава їх підтримувала.

Тільки повне об’єднання автомобілів один з одним викликає сумніви, якщо не виключено повного спостереження та маніпулювання.

Які принципи формулюються експертами?

Майно і пошкодження тварин виходить до травми: у неминучою аварії комп’ютеру автомобілів краще уникати ліхтаря або оленя ніж людини. Якщо зіткнення не можна уникнути, потенційні жертви не можуть бути диференційовані за віком, статтю та іншими ознаками: «Стара дама з ходунками або дитяча група.

Чи повинен власник автомобіля запобігати аварії?

Коли справа доходить до комісії: тільки якщо він контролює себе. Інакше застосовується: “Відведення кермового колеса – сигнал: зараз виробник і оператор беруть на себе повну відповідальність”.

Які питання відкриті?

Чи може автомобіль компенсувати можливі жертви групи один проти одного в аварії. “Загальне програмування на зменшення кількості травм може бути розумним”.

Рішення, що стосуються життя від життя, не є програмованими, це говорить в іншому місці. “Ми, люди, вирішуємо інтуїтивно”. У доповіді також розглядаються проблеми з захистом даних.

Яке значення має Єврокомісія?

Комісія вважає  “наріжним каменем національного та міжнародного законодавства” – але насправді “етичні правила” – це лише рекомендації. Крім того, вони впливають лише на другий етап автоматизації: повністю автоматизовані та без водіння автомобілі. Можуть також виникнути нові запитання.

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.