До охорони праці не можна ставитися легковажно

Досвід показує, що до тих пір, як все йде добре, охорона праці в багатьох авто-майстернях не в списку пріоритетів. Дефіцити часто виявляються тільки після нещасного випадку або травми. Експерти з охорони праці та консультанти радять приділяти більше уваги цьому питанню. Нижче декілька реальних практичних порад.

Коли приходить трудова інспекція на перевірку, а на підприємстві відсутні важливі документи – вже компанія має проблеми на шиї і навіть більш незручним може бути ефект від збитків страхової. Тому експерти радять, зробити ці проблеми не потрібними, та уникати їх. ”

Що підприємства автобізнесу повинні розглянути?

Тема насправді чітко визначена: компанії автобізнесу щороку повинні складати найсучаснішу документацію з безпеки праці. Вона включає в себе обґрунтовану оцінку ризику, документ про захист від вибуху, перелік небезпечних речовин, а також докази правил техніки безпеки працівників. Крім того, повинні бути призначені фахівці з охорони праці та професійної медицини. У компаніях, що мають до 20 співробітників – типовий розмір багатьох компаній автобізнесу, керуючий директор (після кількох днів навчання та тестування в асоціації страхування відповідальності роботодавців) часто бере на себе позицію самого спеціаліста з охорони праці.

Що стосується правил, то на практиці цього не вистачає. “У деяких майстернях тут панує невігластво”, – відмічають фахівці. Для деяких, наприклад, вони навіть не знають, що електричну систему кабіни зберігання фарб повинен перевіряти кожні шість років висококваліфікований фахівець. Такі помилки, як показують практичні приклади, можуть призвести до проблем та затримок у врегулюванні вимог страхової компанії, наприклад, у випадку пожежі в кабіні фарбування.

Фахові спеціалісти протягом багатьох років консультують підприємства автобізнесу з питань охорони праці. Вони дають такі поради:

1. Візьміть професійну безпеку серйозно!

Навіть якщо протягом тривалого часу нічого не сталося в компанії – не варто легковажно розглядати проблему безпеки на виробництві. Звичайно, ви не завжди думаєте в повсякденному житті про те, що може статися не так. Але для випадків, коли ця тема явно вирішальна, подбайте про серйозність і необхідний акцент.

2. Тема стосується всіх співробітників!

Концентруйте інструкції з техніки безпеки не тільки на нових або недосвідчених працівників. Оскільки досвід показує, що часто це люди похилого віку з десятками років досвіду, не дуже обережні з правилами безпеки. Ведіть на самостійному прикладі: ніщо не підкреслює важливість охорони праці краще, ніж бос, який дотримується правил, таких як заборона паління під час роботи та в кімнаті для перерв.

3. Тримайте документи в порядку!

Дуже важливо: переконайтеся, що оцінка ризику завжди актуальна. Пам’ятайте, що використання нових машин, обладнання та матеріалів чи модифікації робочих областей та процесів вимагає оновлення оцінки ризику – навіть за межами звичайного циклу. Забезпечення прозорості: доповніть оцінку ризику фотографіями з практичної діяльності, щоб документувати заходи, які вживаються для власних працівників.

4. Прийміть допомогу від професіоналів!

Неважко залишатися неупередженим при оцінці власного бізнесу. Іноді ризики недооцінюються або не враховуються. Тому додайте зовнішніх експертів, наприклад, інженерів з безпеки, до оцінки ризику: вони часто виявляють недоліки, які ви вже не сприймаєте з повсякденного звикання. Вони також допомагають у підготовці встановлених документів. До речі, багато даних, необхідних для цього, легко передаються через електронне повідомлення.

5. Перевір себе!

Як менеджер підприємства автобізнесу, критично перевірте, чи має ваша професійна безпека належний статус у вашій компанії, особливо якщо ви самі маєте посаду спеціаліста з безпеки праці. Чесно кажучи: як бос, ви часто пам’ятаєте тисячу речей одночасно, тому що безпека на роботі може скоротитись. Тому кращим рішенням є делегування цього завдання зовнішньому експерту. Він контролює справу і повністю концентрується на цьому. І він також знає, які органи нагляду, такі як окружні та торгові наглядові установи, окружні уряди та професійні асоціації, вимагають.

Охорона праці та безпека є надійним місцем у сфері консультування, що пропонуються різноманітними компаніями.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.