Гарантія на новий автомобіль – помилки автомобілістів

Це – щось на зразок подушки безпеки, для покупців автомобілів. Гарантія на новий автомобіль захищає від дорогого ремонту – залежно від виробника через два-сім років після придбання автомобіля.

За даними дослідження ринку, третина покупців в Європі вже заявляли претензії до виробника, 98 відсотків були задоволені обробкою гарантійних робіт.

Проте опитування експертної організації KÜS, що багато автомобілістів неправильно інформуються з точки зору гарантії. Маріон Ніколік, юридичний експерт Центральної асоціації німецького автомобільного бізнесу, пояснює найважливіші помилки.

Гарантія та обов’язкова гарантія однакові.

Не зовсім.

Гарантія – це добросовісне зобов’язання виробників та імпортерів. Вони самі вирішують, чи в якій мірі і в якому періоді вони хотіли б забезпечувати довговічність продукції.

Обов’язкова гарантія, відома також як відповідальність за матеріальні дефекти, вимагається законом та застосовується до нових автомобілів на два роки. Тут продавець несе відповідальність за всі матеріальні недоліки, які вже були присутні або принаймні створені, коли транспортний засіб був переданий.

Протягом гарантійного періоду тільки авторизована автомайстерня може працювати над автомобілем.

Протягом багатьох років Європейська Комісія вважає, що технічне обслуговування та інспектування автомобіля також можуть проводитися автомайстернями, що не є з автовиробниками, без негативного впливу на гарантію новогов автомобіля. Проте, застосовуються наступні умови:

  • Автомайстерня, що не є авторизованою, обладнена відповідно до специфікацій виробника.
  • Служби технічного обслуговування та інспекції виконуються належним чином та професійно.
  • Робота не є причиною пошкодження, що наступає пізніше, що належить до гарантії виробника.

Однак у випадку гарантійного випадку контактні особи є винятково майстернями брендів, уповноваженими виробником.

Автомобіль завжди треба дремонтувати оригінальними деталями.

Які запчастини автомайстерні можуть використовувати, це справа виробника в окремих випадках. Це переважно оригінальні частини. Виробник також може доручити майстерні, наприклад, використовувати перероблені деталі. Вирішальним фактором є те, що дефекти, які відбулися з частинами, можуть бути усунені.

Ущерб від іржі повинен сплатити виробник. Незалежно від того, де вона відбуваються.

Ось де це стає складним: якщо виробник також пропонує гарантію проти іржі в додаток до гарантії на новий автомобіль, це регулярно обмежується до пошкоджень через іржу. Це означає, що гарантія поширюється не на кожен зовнішній видимій та візуально-тривожний випадок. Також має бути ризик неминучого повного іржавіння або небезпеки дорожнього руху.

Якщо гарантійний стан є “іржавіння через внутрішню сторону до зовнішньої сторони”, пошкодження іржі повинно також базуватися на “внутрішній” причині, тобто неадекватному захисті від корозії. Не допускається механічного пошкодження фарби або невидимих, невідомих дефектів фарби.

При покупці нових автомобілів через Інтернет можуть виникнути труднощі з гарантією.

Добровільна гарантія виробників застосовується незалежно від того, де був придбаний новий автомобіль. Це може бути від місцевого дилера, через Інтернет або в державі-члені ЄС.

Сертифіковані брендові майстерні виробника зобов’язані надати гарантію. Проте, якщо новий автомобіль купується в іншій країні ЄС, зміст або обсяг гарантії може відрізнятися від гарантії автомобіля, переданого, наприклад, у Німеччині.

У випадку гарантії ви також можете повернути свій автомобіль або замінити його на інший новий автомобіль.

На жаль ні. Клієнт має лише претензію на ремонт. Право вимагати заміни від продавця або вилучення із договору купівлі-продажу існує лише в контексті відповідальності за матеріальний дефект, а також лише за умови дотримання юридичних вимог.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.