Заходи проти шуму на робочому місці

Спеціалісти вказали на причини шуму та її наслідки підвищеного рівня шуму на робочому місці. Мета – покращити якість життя свідомою поведінкою та пояснити негайні та довгострокові загрози шуму. Згідно з статистичними даними соціальної відповідальності за нещасні випадки, глухота в наслідку шуму є найпоширенішим професійним захворюванням у Європі.

Глухота, викликана шумом, особливо підступна, оскільки вона стає очевидною лише тоді, коли втрата слуху вже відбулася. Але якщо хтось помічає втрату слуху, хвороба, як правило, вже розвинена і в будь-якому випадку незворотня. Навіть слухові апарати більше не можуть компенсувати цю втрату. “Найбільш ефективним захистом слуху є запобігання шуму на робочому місці з самого початку або, принаймні, мінімізувати його”.

Оцінка ризику – обов’язок роботодавця

Відповідно до Закону про охорону праці, роботодавці зобов’язані проводити оцінку ризику для всіх робочих місць, включаючи шумове забруднення. З щоденним рівнем шуму 80 дБ (А) слід застосовувати захисні заходи відповідно до принципу “TOP”: перші технічні, потім організаційні та, нарешті, особисті захисні заходи. Захист від гучних машин реалізовується, наприклад, технічними заходами.

“Якщо це неможливо, зменшення шуму також може бути досягнуте шляхом інвестування в нові і тихі пристрої. Але також правильне вставлення та носіння захисту слуху, як особисті захисні заходи, є важливим. Це повинно бути надане роботодавцем безкоштовно. Крім того, працівнику повинна бути запропонована перевірка слуху. Бо тільки таким чином початкова шумова глухота може бути завчасно визнана і протидіяна.

Збиток у автомобільному бізнесі важко виявити

Багато людей вже постраждали від шуму на роботі, але вони не звертають уваги на свій слух, особливо у вільний час. “У своєму особистому житті молоді люди не думають про захист від шуму в гучній музиці або гучних шумах”, – говорять спеціалісти. Для шкідливого ефекту не має значення, чи джерелом шуму є гучна машина або динамік стереосистеми. “Той, хто ходить на музичний концерт без захисту слуху, ризикує пошкодити слух, коли він працює з листовим металом з кутовою шліфувальною машиною”.

Тому страховики зі страхуванням від нещасних випадків застосовують суворі стандарти, коли йдеться про визнання професійної слабкості слуху. На основі частотної кривої частоти слуху, оцінювачі можуть робити висновки про джерела шуму, і, у випадку сумніву, відмовитися від застосування, якщо частотні діапазони, характерні для відповідного робочого середовища, не пошкоджені. Це може бути особливо важливим для працівників автомобільного бізнесу, оскільки на відміну від промислових виробничих середовищ, обтяжливий спектр шумів через велику кількість видів діяльності не є однорідним і дуже широким.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.