Регламент ремонту: “Переможцями будуть споживачи”

Уряди країн Європи зробили крок до лібералізації ринку кузовних автомобільних частин – нарешті. Європейські асоціації автобізнесу, зокрема, асоціація дистриб’юторів автозапчастин Німеччини (GVA) заявляють, що політики принаймні на правильному шляху.

В вересні європейські законодавці представили проект законодавчого акту про так званий “закон зміцнення конкуренції”, який також передбачає зміни в законодавстві щодо прав на дизайн автомобілів. У майбутньому буде передбачений так званий “регламент ремонту”, згідно якому кузовні частини транспортних засобів, виробники яких зазвичай мають захист прав на дизайн конструкцій, також можуть бути виготовлені та розповсюджені сторонніми постачальниками.

GVA багато років бореться з дизайнерською монополією виробників. Для незалежної торгівлі автомобілями відповідне відкриття ринку для кузовних автозапчастин буде корисним: принаймні близько 3 мільярдів євро або чверть загального річного обороту на ринку запасних частин, оцінює GVA, як частку оптичних та кузовних комплектуючих, інтегрованих запасних частин, таких як капоти, фари, задні ліхтарі, крила, вікна або дзеркала. Це продукти, які виробники можуть подати на захист дизайну, що виключає незалежних учасників ринку з виробництва та дистрибуції.

Положення щодо ремонту має на меті скасувати захист “для дизайну, який використовується як складова складного продукту, з метою полегшення ремонту цього складного продукту, щоб відновити його початковий стан”. Обмеження: це не стосується існуючих прав із зареєстрованого дизайну, зареєстрованого або зареєстрованого до дати набуття чинності.

Президент GVA Гартмут Рьол прямо вітає зазначену ініціативу і розглядає це як крок у правильному напрямку: “Введення даного регламентного положення не дозволить виробникам автомобілів створювати монополії на вторинному ринку”. Але для того, щоб споживачі могли повністю скористатись перевагами лібералізації, Рель вважає важливим “не включати жодних винятків та поширювати цей регламент на весь парк автомобілів”.

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.