Правильне зберігання продовжує життя шин

Чи Повинні літні шини зберігатися в гаражі, в підвалі, на балконі або назовні? За словами Мартіна Дражика, менеджера з виробництва Nokian Tyres CE, увагу слід приділяти температурі зберігання. “У минулому деякі водії зберігали свої шини біля своїх котлів центрального опалення. Це місце занадто тепле для зберігання шин, вихідне тепло негативно впливає на гумову суміш. Шина повільно висихає, вердіє та тріщить, – пояснює Дражик. “Ідеальне місце для зберігання шин – це прохолодне розташування, температура в приміщенні якої не перевищує 15 градусів за Цельсієм, залишаючи шини сухими. Крім того, оптимальне місце зберігання повинно бути темним або захищений від впливу сонячних променів, так як УФ-випромінювання «також скорочує термін служби шини.

Все більш і більш часто використовуваним варіантом є зберігання шин у так званих складських службах – це створює більше місця для інших речей вдома. Служба зберігання даних може стати зручним та простим рішенням для власників автомобілів. У сервісному обслуговуванні шини перевіряються, промиваються та збираються професіоналами. “Якщо шини зберігаються в потрібних умовах, це збільшує термін їх служби”, – наголошує Дражик. Невідповідне місце зберігання може призвести до незмінного пошкодження шин протягом одного сезону.

Ретельно обслуговуючись, високоякісні шини служать, зазвичай до шести років з моменту використання – залежно від пробігу. Якщо шини були виготовлені більше десяти років тому, їх більше не слід використовувати. Дату виготовлення можна побачити як чотиризначний номер на шині: перші дві цифри позначають тиждень, дві останні цифри року виготовлення.

Рекомендації щодо зберігання зимових та літніх шин принципово схожі. Перш ніж зберігати шини, вони повинні бути ретельно очищені та промиті. Грубий бруд уяк каміння з канавок повинні бути видалені, малюнок протектора і бічні стінки повинні бути перевірені на тріщини і незвичайні виступаючі опуклості.

Обережність також вимагається при використанні очищувачів високого тиску. “Обов’язково тримайте струмінь очищувача високого тиску від шин, оскільки це може відокремити гуму від нижньої тканини. Це, у свою чергу, може призвести до того, що шини більше не функціонують “, – говорить Дражик.

Перед тим, як зберігати шини, переконайтеся, що шини є сухими та не стикаються з маслом, розчинниками або іншими хімічними речовинами в місці зберігання. При необхідності мішки для шин можуть використовуватися для захисту. Крім того, шини не повинні бути під високим тиском і напругою.

“При складанні коліс потрібно трохи збільшити тиск в шинах, оскільки нижня шина знаходиться під високим навантаженням, – каже Дражик. Поради щодо зберігання шин від Мартіна Дражика: погляньте

  • на вік шини та купуйте новий комплект кожні шість-десять років.
  • Перевірте протектор шин і зніміть грубий бруд, такий як каміння з пазів.
  • Очистіть шини та дайте їм повністю висохнути, перш ніж зберігати їх.
  • Зберігайте шини в прохолодному, сухому місці.
  • Захищайте шини від сонячних променів та хімічних речовин.

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.