Trade-in для автодилерів: час вирішення проблем

Ситуація довкола програми Trade-In, тобто можливості для клієнта обміну автомобіля з пробігом, на новий, з доплатою різниці в ціні, для автодилерів в Україні, завжди була суперечною та не одзназною. В результаті законодавчої неузгодженности трейдн для офіційних дилерів не є прибаловим з точки зору бізнесу.

І першим протиріччям є той факт, що в законодавстві єдиним механізмом відчуження автомобіля у попередньго власника є договор комісії, при якому не відбувається перехід властності на автомобіль до підприєства автобізнесу. У випдку, якщо підприємство викупає автомобіль з пробігом у власника, воно вимушено його декларувати як транспортних засіб, з усіма подальшими податковими “незручностями”.

Ключовим в цій ситуації є те що, підприємство автобізнесу не може надати викупленом автомобілю з пробігом, статус товару, як це відбувається з іншими продуктами, які продає дилер, включаючи нові автомобілі.

Тут настає протиріччя, яке унеможливлює видачу нового авто, доплативши лише частину вартості, а іншу залучивши від старого. Вже згадний договір комісії є законодавчим інструментом, який може задовольнити лише “перекупів”, і є неприйнятним для офіційних ділерів.

В зв’зку з цим Автобізнес.Асоціація ініціює бінес-кейс (проект) що вирішення законодавчих неузнодженостей та робробки дієвого механізму реалізації програми Трейд-ін на підприєствах автобізнесу в Украіні.

Участники Асоціації зможуть відслідковувати бізнес-кейс “Вирішення проблем программи трейд-ін на дилерському підприєстві” за цим посиланням.

Related posts