Правильне зберігання збільшує термін служби шин

Місце, де зберігаються шини, є дуже важливим. На думку експертів, температура зберігання є найважливішим критерієм. Термін служби шин також може бути збільшений, захищаючи їх від вологи, хімічних речовин та ультрафіолетових променів.
Можуть шини зберігатися в гаражі, в підвалі, на балконі або зовні? За думку фахіаців, слід звернути увагу на температуру зберігання. «У минулому деякі водії зберігали свої шини біля своїх котлів центрального опалення. Це місце занадто тепле для зберігання шин, тепловіддача негативно впливає на гумову суміш. Шина повільно висихає, твердіє і пркривається тріщинами », пояснюють спеціалісти. «Ідеальне місце для зберігання шин – це прохолодне місце з температурою приміщення нижче 15 градусів Цельсія. Крім того, оптимальне місце зберігання повинно бути темним або захищеним від прямих сонячних променів, оскільки ультрафіолетове випромінювання також скорочує термін служби шин».

Все більш часто використовуваним варіантом є зберігання шин у так званих складських службах – отже, автомобілісти створюють більше місця для інших речей вдома. Служба зберігання може бути зручним і компактним рішенням для власників автомобілів. У службі зберігання шини перевіряються, миються та збираються професіоналами. “Якщо шини зберігаються в належних умовах, це збільшує термін їх служби”, – зазначають експерти. Неналежне місце зберігання може завдати непоправної шкоди шинам протягом одного сезону.

Ретельно підтримувані високоякісні шини зазвичай витримують до шести років інтенсивного використаннями – залежно від пробігу. Якщо шини виготовлялися більше десяти років тому, їх більше не слід використовувати. Дата виробництва позначена чотирьохзначним номером на шині: перші дві цифри представляють тиждень, дві останні цифри – рік випуску.

Рекомендації щодо зберігання зимових та літніх шин в принципі подібні. Перш ніж зберігати шини, їх слід ретельно очистити і промити. Грубий бруд, такий як камені з канавок протектора, слід видалити, а малюнок протектора і бічні стінки слід перевірити на подертості і незвично виступаючі опуклості.

Обережність також потрібна при використанні очищувачів високого тиску. Обов’язково тримайте струмінь очисника високого тиску подалі від шин, оскільки це може відокремити гуму від основної тканини. Це, в свою чергу, може призвести до того, що шини не будуть повністю функціональними.

Перед тим, як зберігати шини, переконайтеся, що шини сухі і не контактують з маслом, розчинниками або іншими хімічними речовинами на місці зберігання. У разі необхідності для захисту можна використовувати мішки для шин. Крім того, шини не повинні перебувати під високим тиском і натягом. Слід уникати використання інших предметів на шині.

“Під час укладання шин слід трохи збільшити тиск в шинах, оскільки нижня шина знаходиться під великим навантаженням. Поради зберігання шин для ваших клієнтів повинні бути такими:

– Перевіряйте вік шин і купуйте новий комплект кожні шість-десять років.
– Перевірте протектор шини та видаліть з канавок грубий бруд, наприклад камені.
– Очистіть шини і дайте їм повністю висохнути, перш ніж зберігати їх.
– Зберігайте шини в прохолодному, сухому місці.
– Захищайте шини від сонячного світла та хімічних речовин.

Advertisements

Related posts